Kulinarne Randki czyli Kuchnia Przyjemności

1 copyEkscytacja, motyle w brzuchu, radość, odkrywanie nowych światów. Przyznacie, że to sama prawda na temat udanej randki. A może tak poczuć to wszystko trochę inaczej i wybrać się na randkę z własną osobą, wsłuchać się w swoje potrzeby i odkryć na nowo przyjemności dnia codziennego? Taką propozycję na uwalnianie własnej kreatywności ma amerykańska scenarzystka i pisarka Julia Cameron, autorka książki „Droga Artysty”. Kilka tygodni temu sięgnęłam po tą książkę i zafascynowała mnie propozycja Julii. Mam już za sobą kilka randek artystycznych, które sprawiły mi niezwykłą frajdę, a przede mną parę kolejnych na które czekam z niecierpliwością, bo są takie fajne! Propozycja Julii Cameron zainspirowała mnie też do zainicjowania Randek Kulinarnych. Co będzie się działo na takiej randce? Chcesz wiedzieć? Zapraszam do lektury!

Przyjemność w kuchni

tumblr_nfps6yStNE1sfie3io1_1280Randka Kulinarna to propozycja dla wszystkich. Dla tych z was, które mają już za sobą kilka diet i ciągle gdzieś z tyłu głowy wyrywa się: „Pasowałoby jeszcze trochę schudnąć”. I dla was, które uwielbiacie swoje ciała takie jakie są, z jego fałdkami, okrągłościami i rozstępami. To też propozycja dla was panowie jeśli tu zaglądacie. Na randkę zapraszam każdego, bo odkrywamy na niej nowe światy i testujemy inne podejście do tematu odżywiania.

Hasłem przewodnim będzie kuchnia przyjemności. Czy jedzenie w twoim planie dnia odgrywa jakąś istotną rolę? Czy zostawiasz sobie miejsce na chwilę delektowania się smakiem, zapachem, konsystencją i wyglądem Twojego śniadania, obiadu, kolacji? Jak widać kuchnia przyjemności nierozłącznie wiąże się z czasem, skupieniem i uważnością. Czy te pojęcia są obecne w Twoim życiu? Niezależnie od Twojej odpowiedzi zachęcam Cię do podróży wgłąb kuchni przyjemności przy pomocy narzędzia jakim będą Kulinarne Randki. Każdy przeżywa podróże inaczej, więc i w tym przypadku będzie dużo różnorodności.

Kulinarna Randka. Z czym to się je?

Randkę Kulinarną serwuj sobie gdy tylko masz na to ochotę. Może zmieni się twój sposób patrzenia na to co pojawia się na swoim talerzu? Moja propozycja jest taka by przynajmniej raz na tydzień zarezerwować sobie czas na eksplorowanie jedzenia. I to nie tylko we własnej kuchni, ale też na targach, w marketach, w ogrodach czy w sadach. Inspirację można znaleźć wszędzie. Tak jak opisuje to jedna z czytelniczek Baniowego newslettera po pierwszym ćwiczeniu-inspiracji.

„Tymczasem taką miałam dziś przyjemność wybierając owoce i warzywa, chodząc niespiesznie po sklepie, ze spokojem wsłuchując się w siebie, na co mam ochotę, na jakie połączenie.

Pamiętałam o mango, ale pomyślałam, że to za wcześnie, że jeszcze nie jestem gotowa. Chciałabym trochę na nie poczekać, więc kiedy zobaczyłam je wśród innych owoców, zaczęłam przeglądać z radością. Znalazłam takie jeszcze zimne, prosto z chłodni, niedojrzałe i stwierdziłam, że to idealnie – że będę na nie czekać. Wybrałam takie, które do mnie przemówiło, zauroczyło mnie swoim połączeniem kolorów – nieoczywistym dla mango: z jednej strony zielono-żółtym w barwne maziaje i plamy, z drugiej przyrumienione, dziewczęco czerwone. Wzięłam!  foodiesfeed.com_Gunel-Farhadli-7

Potem wybierałam paprykę również bawiąc się przy tym, szukając ciekawych kształtów i formy, takiego które powie do mnie: „Zabierz mnie z sobą.”

Jak już wracałam z zakupów, to wstąpiłam do innego sklepu. W kolejce czekał za mną mężczyzna z wytlaczanką apetycznych matowo-fioletowych jagód. Tak na nie łakomie, z uśmiechem spojrzałam, i w ogóle czułam się w nastroju wybitnie erotycznym, że jeszcze chwila i zaczęłabym go w tej kolejce podrywać.”

Miej się więc na baczności, bo nie wiadomo, do czego Ciebie zainspiruje zwykłe wybieranie owoców i warzyw w supermarkecie.

Jeśli zainteresował Cię temat randek kulinarnych i szukasz urozmaicenia na talerzu, zapraszam do facebookowej grupy Kulinarnych Randek (tutaj). Pierwsze inspiracje-ćwiczenia ruszają już w ten piątek (14.08.2015). Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *